Patryk Nizio

MDD = Myśl -> Decyzja - > Działanie

Przygotowanie - jak zacząć?

Moim celem w tym rozdziale jest zebrać informację dot. produktywności. Wiesz jak to jest, wstawaj wcześnie rano, rób trochę więcej od innych, jedź 5 zdrowych posiłków dziennie. Nie zapominaj o owocach i warzywach!

Schemat MDD:

Aby realizować moje cele długoterminowe większość czasu 80-90% powinienem spędzać nad działaniem, jeśli już na coś się zdecydowałem to po prostu działam. Robię to i nie zastanawiam się co 15 minut czy to ma sens nie rozpraszam się na jakieś drobne bo decyzję o działaniu podjąłem wcześniej. Bez działania nie będzie żadnych efektów (AR: Akcja->Reakcja). Ten rozdział jest poradnikiem który ma przywrócić mi energiczną i produktywną postawę. Gdy zaczynam projekt mogę siedzieć po 12h i sprawia mi to przyjemność, nie liczę nawet nocek które zerwałem kodując coś do 5 rano żeby przespać do 10 wstać i dalej zacząć pisać kod. Gdy projekt się skończy czuje solidne wypalenie i przez kolejny miesiąc czy dwa nie mam motywacji do działania. Nazywam to "trybem sesyjnym" który został mi ze studiów 😃, 4 miesiące integracji i 2 miesiące sesji (6h snu, 12h nauki i projektów). Tak można funkcjonować - a czemu nie? 😆

Lepiej jednak czuje się gdy mam moje flow pracy, jestem zorganizowany i codziennie realizuje mały krok do celów. Taki "prime moment" 🦾🤖 nie zdarza się często i trzeba go docenić bo nie trwa też w nieskończoność. W rozdziale "Produktywność" są moje notatki, postaram sie odpowiedzieć na poniższe pytania oraz podzielić się moimi własnymi spostrzeżeniami. Zapraszam serdecznie 🙌

Duże pytania (Podrozdziały)

Jak nastroić się do pracy? Motywacja, wena, rozpoczęcie pracy, środowisko, wyzwalacz, Jak pracować nad skupieniem? Sposby na skupienie, tricki i nawyki, Co zrobić żeby być zadowolonym z pracy? Własne flow, realizacja, efekty, Jak wiedzieć co robić i czy to ma sens? Czy wierzysz w swoje działania albo czy jesteś apostołem jakiejś idei? Co Cię motywuje do działania?

Co jest naszym celem?

Naszym celem jest praca w skupieniu i realizacja działań które przybliżają nas do celu. Po wykonanej pracy powinniśmy poczuć satysfakcje jeśli zobaczymy że . To brzmi jak plan... Oczywiście nie zawsze nam się uda ale najważniejsze to wiedzieć jak zacząć pracę. Czasem trzeba po prostu zacząć.

  1. Praca w skupieniu przez min. 30min
  2. Faktyczna realizacja naszych celów
  3. Satysfakcja z wykonanej pracy